سازه کرتین وال

مقاوم بودن سازه های کرتین وال در مقابل باران‌های شدید و بادهای شدید یکی از مسائل مهم در اجرای سازه‌های کرتین وال می‌باشد، چنانچه سازه‌های کرتین وال چه در سیستم‌های Face Cap و چه در سیستم‌های Frame Less نتواند در مقابل باران‌های شدید و یا شستشوی نما توسط واتر جت نفوذپذیری خود را حفظ نماید، عملاً مشکلات فراوانی را رقم خواهد زد. شرکت نگاه درخشان البرز (NDA) با بکارگیری بهترین لاستیک‌های هوابندی و آب‌بندی و نحوه اجرای صحیح، بهترین عملکرد را در مقابل شرایط جوی خواهد داشت و در برخی از پروژه‌ها Curtain Wall Testing ASTM 1105 را به نمایش گذاشته‌ است.

ویژگی‌های سازه‌های کرتین وال

نمای شیشه ای کرتن وال یا همان نمای لامل از جمله سیستم‌های نمای مدرن ساختمانی به حساب می‌آید که ساختاری خود ایستا دارد. در این نوع سازه هیچ‌ گونه بار مرده‌ای بر ساختمان تحمیل نمی‌شود و سنگینی یا وزن بالای شیشه، برروی شاسی کشی‌های مربوطه نگه‌ داشته می‌شوند.

بیشتر بخوانید: نمای ساختمان

بیشتر بخوانید: نمای ترمال بریک

سازه‌های کرتین وال انواع و اقسام مختلفی دارند، اما پرکاربردترین نوع آن‌ها نمای کرتین وال شیشه‌ای است. از جمله ویژگی‌های مهم نمای کرتین وال می‌توان به عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی آن اشاره کرد. در واقع این مسئله موجب شده‌ است بهینه‌ سازی دمای محیط و نور به بهترین شکل ممکن انجام شود و نیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته نیز تا حدود زیادی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: جام‌های استاندارد شیشه

بیشتر بخوانید: نمای ترموود

از آن جایی‌ که کرتین وال‌ها سازه‌هایی بسیار سبک هستند، بار کلی وارد بر ساختمان را بسیار کاهش می‌دهند و عملکرد مطلوبی نیز در مقابل زلزله دارند. همچنین بهتر است بدانید نصب سازه کرتین وال بسیار راحت و مقرون‌ به‌ صرفه بوده و در مقایسه با سایر نماهای ساختمانی، برتری بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید: لامل چیست

شرکت نگاه درخشان البرز طراح و مجری انواع نمای کرتین وال می‌باشد. این شرکت تجربیات خود را که حاصل سال‌ها تلاش، مطالعه و پشتکار می‌باشد را در اختیار مشاوران و کارفرمایان محترم خواهد گذاشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در نگاه درخشان البرز تماس حاصل نمایید

اشتراک گذاری کنید
امتیاز دهید:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
برخی از پروژه های ما
کامپوزیت ترمال بریک

کامپوزیت ترمال بریک

31 تیر 1401
90 بازدید
اسکای لایت

اسکای لایت

31 تیر 1401
104 بازدید
شیشه های سان انرژی در معماری

شیشه های سان انرژی در معماری

26 تیر 1396
5,520 بازدید